Rzeczy, które zachwycają na Sulawesi

Rzeczy, które zachwycają na Sulawesi

Sulawesi dawniej znana jako Celebes swoją powierzchnią zbliżona jest do połowy Polski. Ta piękna wyspa nie przyciąga zbyt wielu turystów, co może być zarówno jej zaletą, jak i wadą. Jeśli zależy Ci na tym, aby korzystać z bogatej infrastruktury turystycznej to Sulawesi może Cię zawieść, bo pod tym względem jest nieco uboższa niż np. nastawione na turystów Bali. Jeśli jednak bardziej cenisz sobie dziewiczą przyrodę, niezwykłą kulturę i spokój od tłumów ludzi, to wakacje na tej wyspie będą strzałem w dziesiątkę. Zobacz jakie rzeczy mogą zachwycić Cię na tej wyspie i co warto tam zobaczyć.

Podwodne atrakcje

Na Sulawesi można znaleźć kilka doskonałych miejsc do nurkowania i podziwiania podwodnego świata pełnego egzotycznych rybek. Można też popływać w towarzystwie żółwi i nacieszyć oczy krystalicznie czystą wodą. Podwodna fauna i flora na wyspie jest bardzo różnorodna i można spędzić cały dzień, zachwycając się jej wyglądem.

Doznania kulinarne

Będąc w tamtych stronach, nie można zapomnieć o tym, aby skosztować lokalnej kuchni. Wybór potraw jest tam ogromny, a wyspa słynie ze street foodu, który jest praktycznie na każdym rogu. Indonezyjskie potrawy będą bardzo ciekawym doznaniem dla Europejskiego podniebienia i możesz mieć pewność, że znajdziesz tam jedzenie, którego nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

Jezioro Tempe

To największe jezioro na wyspie i znajduje się w jej południowej części. Największą atrakcją w tych okolicach są domy zbudowane na wodzie. Wyglądają naprawdę niesamowicie i przyciągają wzrok. W okolicach jeziora można też natrafić na wiele wyjątkowych gatunków ptaków i roślin.

Tana Toraja

A na sam koniec został jeden z najciekawszych regionów wyspy – Tana Toraja. Jest to jednocześnie najbardziej znana część wyspy i słynie ze swoich wyjątkowych tradycji pogrzebowych, które praktykuje lud Toraja zamieszkujący tamtejsze okolice. Można powiedzieć, że życie toczy się tam wokół śmierci, a mieszkańcy całe życie odkładają na pogrzeb. Dzieje się tak, ponieważ w obrzędach pogrzebowych bierze udział cała wioska i zazwyczaj całe to wydarzenie trwa nawet kilkanaście dni. Co najciekawsze pogrzeb nie jest tam smutnym i przepełnionym zadumą wydarzeniem – wręcz przeciwnie. W dolinie Tana Toraja podczas obrzędów składa się ofiary ze zwierząt, bierze się udział w tradycyjnych tańcach i śpiewach. Taka uroczystość wymaga czasem nawet kilkumiesięcznych przygotowań i dużych nakładów finansowych. Im bogatsza jest rodzina zmarłego, tym dłuższy i bardziej okazały jest cały pogrzeb. Mieszkańcy nie mają również nic przeciwko, aby w całym tym wydarzeniu brali udział mieszkańcy sąsiednich wiosek i turyści.

Dodaj komentarz