Poznaj bliżej Inowrocław

Poznaj bliżej Inowrocław

Inowrocław to miasto liczące blisko 73 tysiące mieszkańców, należące administracyjnie do województwa kujawsko-pomorskiego. Miasto należy do powiatu inowrocławskiego. Jest to najludniejsze miasto, które nie jest miastem na prawach powiatu. Inowrocław uznawany jest za stolicę Kujaw Zachodnich. Jakie ciekawostki i wiadomości Inowrocław warto znać, aby lepiej zaznajomić się z tym miastem? Jakie atrakcje turystyczne przyciągają turystów? Sprawdźmy to.

​Park Solankowy w Inowrocławiu

Cechą charakterystyczną miasta i celem podróży wielu turystów jest znajdujący się w Inowrocławiu park zdrojowy, którego powierzchnię oszacowano na 85 hektarów. Park został założony w roku 1876 i przez lata był rozbudowywany o kolejne atrakcje. W roku 2001 powstały tężnie solankowe o wysokości 9 metrów i ciągną się na długość 300 metrów. Na ścianach tężni są umieszczone gałęzie po których spływa na dół solanka. Osoby przebywające w obrębie solanek mogą skorzystać z właściwości leczniczych tego miejsca, jest to szczególnie zalecane dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych. Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych tego miejsca można tutaj odpocząć na kręgielni, zagrać w szachy lub skorzystać z gry w minigolfa. Wyznaczony jest również obszar placu zabaw dla dzieci oraz siłownia dla osób chcących utrzymać formę.

​Rynek w Inowrocławiu

Rynek znajdujący się w Inowrocławiu przypomina swoim układem schemat miast tworzonych już w średniowieczu. Na rynku można podziwiać kamienice, których czas powstania datuje się na wiek XIX. W centralnym miejscu rynku znajduje się nowoczesna fontanna, która wyposażona jest w systemy oświetlające oraz dźwiękowe. Na dostępnych na rynku ławeczkach można przysiąść w trakcie spaceru oraz skorzystać z dostępnej oferty lokalów gastronomicznych. W sezonie są tutaj dostępne ogródki gastronomiczne, które skutecznie chronią przed upalnym słońcem. Warto dodać, ze do roku 1878 w centrum placu rynkowego znajdowała się wysoka wieża ratuszowa.

​Pijalnia Wód w Inowrocławiu

Pijalnia Wód Mineralnych to część obiektu należąca do znajdującej się tutaj palmiarni. Można napić się tutaj między innymi wody mineralnej „Inowrocławianka” oraz leczniczej „Jadwiga”. Ciekawą atrakcją i cechą wyróżniającą to miejsce jest Pomnik Teściowej na ławeczce. Pomnik przedstawia starszą panią w dużym kapeluszu, która na kolanach trzyma małego pieska. Jest to zachęta do fotografowania się na jej tle i ciekawy sposób promocji tego miejsca. Odwiedzając pijalnię wód można udać się bezpośrednio do palmiarni w której można podziwiać roślinność tropikalną.

Dodaj komentarz