Stelaże metalowe na wymiar jako najważniejsze elementy konstrukcyjne mebli modułowych

Stelaże metalowe na wymiar jako najważniejsze elementy konstrukcyjne mebli modułowych

Aranżując pomieszczenia przeznaczone do pracy staramy się zadbać o to, aby przestrzeń była z jednej strony estetyczna, z drugiej zaś funkcjonalna. W tym celu szukamy rozwiązań charakteryzujących się ergonomicznością, wysoką funkcjonalnością i ładnym wyglądem. Jednym z takich elementów wystroju wnętrz są meble modułowe, których konstrukcja opiera się na metalowych stelażach. Doskonale sprawdzą się one zwłaszcza w biurach, restauracjach i salach konferencyjnych, ponieważ można je bez trudu ustawiać w różnych konfiguracjach i zależnie od potrzeb modyfikować.

Stelaże metalowe na wymiar – wysoka funkcjonalność i wytrzymałość to ich cechy nadrzędne

Stelaże metalowe to elementy konstrukcji mebli modułowych. Służą jako wsparcie dla ich głównych części, w związku z czym można je nazwać swoistym szkieletem. Są znakomitym rozwiązaniem dla osób, którym nie odpowiada klasyczna, tradycyjna podstawa jakiegoś mebla, np. nogi stołu albo boku biurka. Ich kluczowe zalety to:

  • możliwość swobodnego montażu oraz demontażu (łatwe składanie i rozkładanie mebli to ogromny atut np. przy regularnych przeprowadzkach)
  • niewielki koszt zakupu i dalszej eksploatacji (np. w przypadku zużycia czy uszkodzenia blatu biurka nie trzeba kupować nowego mebla, ale wystarczy wymienić sam blat, czyli powierzchnie roboczą)
  • duża solidność i stabilność (zwiększa się żywotność mebla)
  • lekka konstrukcja (meble wsparte na stelażach metalowych zajmują znacznie mniej miejsca niż klasyczne, co pozwala uzyskać więcej przestrzeni)
  • możliwość regulacji wysokości mebla czy zmiany kąta jego nachylenia (np. blatu); ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku mebli dla dzieci lub do biura
  • estetyczne wykonanie (stelaże metalowe na wymiar są zazwyczaj malowane metodą proszkową, dzięki czemu mogą występować w różnych kolorach i są odporne na korozję)

Gdzie meble modułowe znajdują zastosowanie?

Meble na stelażach idealnie sprawdzą się przede wszystkim w biurach, warsztatach, lokalach gastronomicznych oraz w innych pomieszczeniach roboczych. Idealnie wypełnią także przestrzeń domu czy mieszkania, gdzie przeważa nowoczesny styl minimalistyczny. Stelaż do lustra, łóżka czy stołu wykonany z metalu na wymiar idealnie wpasuje się w klimat takiego lokum.

Biurka tego typu są wygodne, a ich specyficzna konstrukcja nadaje pomieszczeniu wrażenie lekkości. Poza tym można je wzbogacić o dodatkowe akcesoria do mocowania różnych elementów (m.in. kabli), co znacznie ułatwia utrzymanie porządku. Za pomocą mebli wyposażonych w stelaże metalowe na wymiar można bez problemu zagospodarować tzw. biuro open space – w tym wypadku stanowiska pracy mogą być łączone w systemy workbench, komponując się w jedną, spójną estetycznie całość. Meble tego typu są również świetną ofertą dla firm z branży eventowej. Lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i banalnie proste w montażu stoły wystawiennicze oparte na stelażu to idealne rozwiązanie na różnego rodzaju konferencje czy targi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Top 5 miejsc w Indonezji, które trzeba odwiedzić
Top 5 miejsc w Indonezji, które trzeba odwiedzić

Marzą ci się wakacje w Indonezji? Ten szalenie ciekawy kraj terytorialnie znajduje się w Azji

Zamknij